Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh 2 E-SHARM
zobacz galerię zdjęć

Egipski kurort Sharm el Sheikh położony jest na słonecznym wybrzeżu Morza Czerwonego    na południowym krańcu Półwyspu Synaj. Sharm pulsuje życiem od wschodu słońca, z portu codziennie na Morze Czerwone wypływa kilkaset statków nurkowych i turystycznych. Wieczorami, po zachodzie słońca otwierają się kramy i sklepiki z orientalnymi pamiątkami, bary, restauracje, cofee-shopy, gdzie można zapalić shishę, a także europejskie puby i dyskoteki. Miasto pełne jest atrakcji, są to tory gokartowe, kluby bowlingowe, wesołe miasteczko, centrum sportów ekstremalnych, kasyna gier, salony piękności i odnowy biologicznej, perfumerie, kina, teatry i pokazy tańców orientalnych, a nawet sztuczne lodowisko.

O uroku tego miejsca  stanowią głównie trzy czynniki:   Morze  Czerwone  wraz   z   jego unikalnym bogactwem w postaci  rafy koralowej,  majestatyczne  góry Półwyspu Synaj oraz klimat  gwarantujący  piękną i słoneczną pogodę w Sharm el Sheikh przez ponad 300 dni w roku.  

EUROPEJSKIE MIASTO w EGIPCIE!

Sharm el Sheikh to jedno z najbardziej europejskich miast w Egipcie, właściwie nie poznamy tu prawdziwego Egiptu, ale za to poznamy smak i radość spędzania wakacji w luksusowych hotelach, na przestronnych plażach i z przyjazną opieką ze strony Egipcjan. Włosi, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Belgowie, Szwedzi, a także Amerykanie i Kanadyjczycy przylatują zwykle do Sharm el Sheikh samolotami rejsowymi, wykupując hotele i wynajmując wakacyjne apartamenty nad morzem na własna rękę i bez opieki rezydenta korzystają ze wszystkich możliwych atrakcji miasta.

Naama Bay

Naama Bay noc E-SHARM
zobacz galerię zdjęć

Naama Bay to najpopularniejsza i najstarsza część Sharm el Sheikh. To najpopularniejsze miejsce, które wieczorami odwiedzają tysiące turystów z całego świata. W Naama Bay znajduje się mnóstwo restauracji, najpopularniejsze kluby światowych marek jak Pacha, Little Budha czy Hard Rock Cafe. W restauracjach egipskich można spróbować kuchni orientalnej, są też znane międzynarodowe sieciówki jak Pizza Hut czy Mc Donalds, Fridays. Wzdłuż wybrzeża zatoki Naama Bay ciągnie się promenada, przy której wieczorami na plażach odbywają się koncerty i imprezy. Naama Bay najlepiej odwiedzać po zachodzie słońca, a życie nocne toczy się tutaj aż do wschodu słońca.

OLD MARKET SHARM EL SHEIKH

 Wbrew nazwie nie jest to najstarsza dzielnica Sharm el Sheikh, ale została urządzona w prawdziwym stylu egipskim. Doskonałe miejsce na tańsze zakupy i poznanie odrobiny prawdziwego egipskiego życia. Wieczorami można tu obejrzeć orientalny show z tańcem brzucha, derwiszami oraz zasmakować lokalnej egipskiej kuchni.

SOHO SQUARE SHARM EL SHEIKH

 Nowoczesne centrum handlowe i rozrywkowe położone w prestiżowej dzielnicy Sharks Bay oferuje odwiedzającym różnorodność atrakcji: brytyjskie puby, ice bar, lodowisko, dyskoteki, sala konferencyjna, kino panoramiczne, sklepy światowych marek, zaplecze sportowe, banki, restauracje kuchni orientalnej, europejskiej, indyjskiej czy chińskiej.

NABQ BAY SHARM EL SHEIKHsharm el sheikh crystal lagoon

 Nabq –  najnowsza i najnowocześniejsza dzielnica Sharm el Sheikh przyciąga inwestorów z całego świata. Dynamicznie rozwijający się rejon Nabq to najbardziej prestiżowe hotele, osiedla mieszkaniowe dla Europejczyków i zamożnych przedstawicieli krajów arabskich. Od kilkunastu lat Nabq rozrasta się w dynamicznym tempie w stylu Dubaju. Na słonecznym wybrzeżu o długości ponad 20 kilometrów powstają nowe hotele, apartamentowce i centra handlowe. Na pustyni powstały pola golfowe oraz Crystal Lagoon, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako największa sztuczna laguna na świecie.

WAKACJE W SHARM EL SHEIKH …CO ROBIĆ?

HISTORIA

Najsłynniejsze zabytki Kraju Faraonów to Piramidy w Gizie oraz starożytny kompleks Luksor i Karnak. Z Sharm el Sheikh można wybrać się też do Izraela aby zobaczyć Jerozolimę i Betlejem oraz wykąpać się w Morzu Martwym. Pobliska Jordania to okazja do odwiedzenia jednego z cudów świata wpisanych na listę UNESCO – miasteczka Petra wykutego w skałach.  Żądnym przygody  polecamy nocna wyprawę na pustynię i wspinaczkę na biblijną Górę Mojżesza.

NURKOWANIE

Codziennie rano oprócz wypoczynku przy basenach można oglądać przepiękne

przybrzeżne rafy koralowe Morza Czerwonego lub wybrać się na rejs i korzystać z nurkowania w największym egipskim rezerwacie morskim Ras Mohammed oraz w rejonie Wyspy Tiran.

SAFARI

Spotkanie z pustynią, Beduinami, wyprawy i safari na bezdroża, do oaz i wiosek beduińskich to wspaniała okazja by poznać prawdziwe życie pustyni i mieszkańców Półwyspu Synaj.

ATRAKCJE W SHARM EL SHEIKH

Delfinarium, aquaparki, kafejki, restauracje, międzynarodowe dyskoteki i kluby marek znanych na całym świecie, kręgielnie, ice-bar, kina, orientalne pokazy i nowoczesność – wszystko w jednym mieście. Wystarczy wyjść poza bramę hotelu!

BEZPIECZEŃSTWO W SHARM EL SHEIKH

Sharm el Sheikh jest bardzo bezpiecznym wakacyjnym kurortem dla turystów z całego świata oddzielonym od reszty Półwyspu Synaj systemem bram i punktów kontrolnych,dzięki temu miasto jest doskonale chronione, a turyści mogą się tu czuć bezpiecznie przez całą dobę. Wycieczki poza miasto nadzorowane są również zarówno przez Ministerstwo Turystyki jak i służby policyjne, tak aby żadna wyprawa nie pozostawała bez opieki. Dlatego nie ma potrzeby wybierać się nigdzie samemu, lepiej skorzystać ze zorganizowanych grup i opieki przewodników. 

WAKACJE W EGIPCIE

… to wspaniała okazja aby korzystać z uroków słońca, morza, pustyni i

podziwiać zabytki naszej cywilizacji. Warto pamiętać, że poza miastami turystycznymi kraj ten jest całkiem odmienny od naszego, a kultura muzułmańska jest bardzo ważna dla Egipcjan.

SŁOŃCE

Pamiętajmy o zabraniu na wakacje odpowiednich do pory roku filtrów i kremów aby chronić skórę

MORZE CZERWONE

Warto wiedzieć, że Morze Czerwone jest bardzo słone, a dzięki temu zasoleniu możemy oglądać przepiękne rafy koralowe. Warto zaopatrzyć się w specjalne obuwie do chodzenia w wodzie, a do pływania (snorkelingu) przydadzą się maski i płetwy.

PUSTYNIA

Na pustynię nie należy wybierać się samemu, tylko w ramach zorganizowanych wycieczek, łatwo bowiem zabłądzić na bezdrożach.

KUCHNIA EGIPSKA i SMAKI ŚWIATA

Wakacje w Sharm el Sheikh to okazja do spróbowania wspaniałych orientalnych smaków kuchni egipskiej oraz doskonale przyrządzanych świeżych owoców morza. Na terenie miasta znajdują się też markowe restauracje z całego świata oraz wiele miejsc, w których można spróbować smaki innych kontynentów serwowane na najwyższym poziomie kulinarnym. 

Dodaj komentarz